زوج درمانی چیست؟

زوج درمانی نوعی روان‌ درمانی است که در آن روانشناس با توجه به دانش و تجربه‌ای که دارد تلاش می‌کند تا مشکلات زوجین را با یک بحث و گفتگو ساده حل کند. در واقع زوج درمانی راه حلی کارآمد برای افرادیست که قادر به برطرف کردن کشکمش‌ها و مشکلات خود نیستند و راه و روش درست صحبت کردن و حل مشکل با همسرشان را نمی‌دانند‌. در معقوله زوج درمانی یکی از راهکار‌های ارائه شده به افراد نگاه درست و واقع بینانه به مشکلات برای نجات از دغدغه‌ها می‌باشد، پس زوج درمانی به خودسنجی بیشتر شما و همسرتان کمک می‌کند‌. شما از طریق مشاوره با روانشناسان و متخصصان، خواندن کتاب‌های مربوطه و شرکت در دوره‌ها می‌توانید به حل مسائل، بهبود توانایی‌ها و افزایش خودتنظیمی در ابراز عواطف خود و همسرتان در رابطه کمک کنید.

مشاوره زوج درمانی

عموما همه ما این تصور را داریم که همه چیز را درباره یک ارتباط زناشویی مناسب با همسرمان می‌دانیم، در حالی که در برخی مواقع نیاز است فردی با نگاهی باز‌تر و تخصصی‌تر همراه با تجربه‌ای که دارد کمی منطق  عقلانیت و رفتار درست را در رابطه ما ایجاد کند. زوج درمانی بسیاری از اختلافات، مشکلات و دغدغه‌های کوچک و بزرگ زوجین را به راحتی می‌تواند برطرف کند و در مقابل عشق، آرامش و شادی را به آن رابطه بازگرداند. شما عزیزان برای حل اختلافات خود می‌توانید از دوره‌های همسرداری روانشناسان متبحر در زمینه زوج درمانی مثل دکتر شکوه یوسفی کمک بگیرید تا در طی جلسات بتوانید با نوسازی، تغییر و تقویت ذهن و کردار خود مسیر زندگیتان را زیبا‌تر کنید.

معرفی کتاب زوج درمانی

همانطور که می‌دانید کتاب خوانی یکی از تاثیر گذار‌ترین و پر‌اهمیت‌ترین راه‌های ترمیم یک رابطه و همسرداری با اصول روانشناختی می‌باشد. برای معرفی بهترین کتاب‌های زوج درمانی می‌توانیم به کتاب 5 زبان عشق، ازدواج بدون شکست، راهنمای تئوری انتخاب و روابط صمیمانه اشاره داشته باشیم. همچنین بهتر است بدانید کتاب‌های نامبرده توسط یک فرد متخصص به نام دکتر شکوه یوسفی خوانده شده و با توجه به تایید ایشان به شما عزیزان توصیه می‌گردد.